Sommarfest hos Claras hemmakrog

Datum/tid
tisdag 18 juni 2019
18:30

Plats
Claras hemmakrog
Torvalla Byväg 3, Norrtälje


2019 års avslutande medlemsmöte inför sommaruppehållet blir tisdagen 18 juni.

Vi åker till Freijan Clara Häggqvist och hennes Claras hemmakrog som är en unik liten restaurang med ett stort hjärta, i byn Torvalla sydost om Finsta. Där välkomnas gästerna hem till kocken för en genuin smakupplevelse med familjär känsla.

Som vanligt blir det mingel med andra Freijor plus lite smått och gott (vinlotteri etc) som står på programmet. Det blir ett också ett sommarlotteri och alla som vill får gärna skänka en present och passa på att marknadsföra sig.

Kostnad: 300 kr. I det ingår bussen, maten (en sittande buffé med säsongens smaker) samt ett glas måltidsdryck som vin, öl eller alkoholfritt alternativ. Sen kan du förstås köpa till mer dryck själv direkt av Clara. Ange vid anmälan om du har allergier av något slag.

Freija har bokat en buss som kommer att avgå från Norrtälje busstation kl 18:00 och vi vill att du anger om du vill åka med i bussen i din anmälan. Bussen går hemåt vid halv tio till tio-tiden. Du får gärna lägga till om du vill samåka, har plats i din bil etc och så varifrån du åker förstås, så dina medfreijor kan kontakta dig. Anmäl dig senast 11 juni. Max antal 45 st.

Anmälningar: 45 st


Avprickade Väntande
  • Margaretha Westerberg
    margarethawesterberg@hotmail.com
  • Marie A Györi
    marie@quadrata.se
  • Lena Lindström
    lena@jersogard.se
    Wow
  • Margaretha Lindbäck
    margaretha@happyretreat.se
    Glutenfritt
  • Lena Norrman
    Jilekonsult@gmail.com
  • Eva Wilén-Olsson
    wilenolsson@hotmail.com
    Allergier: Nötter, alla skaldjur, tomater, paprika
  • Helen Sandberg
    helen@sandbergredo.se
    Åker gärna med bussen!
  • Linda Andersson
    linda7484@hotmail.com
  • Karin Hammarberg
    karin@hammarbergs.se
  • Sofia Dejke
    sofia@studiokarma.se
  • Lotta Grahn
    lotta.grahn@mimer.org
    Vill åka med bussen
  • Anneli Kullman Eklund
    kontor.norrtalje@sportringen.se
  • Birgitta Björling
    birgitta@bfbok.se
    Åker gärna buss
  • Elin Pettersson
    Info@linneaslada.se
    Jag åker buss från Norrtälje.
  • Petra Westerberg
    petra@kommunikationsradet.se
    Åker gärna med bussen
  • Carina Pålgård
    carina@palgard.se
    Gluten och Laktos fritt, tack❤️
  • Josefin Ekberg
    josefin@magasinskargard.se
    Glömde skriva att jag gärna åker bussen 😉
  • Osa Albinson
    osa.albinson@gmail.com
  • Kerstin Samsioe
    Info@samsioeinredning.se
  • Yvonne Gozzi
    yvonne@nektarinen.se
  • Agneta Schmiterlöw
    agneta@schmiterlow.se
  • Gästanvändare
    anonymous@freija.se
    Vill gärna åka buss ?
  • Jenny Vesterlund
    Jennysdagspa.jv@gmail.com
    Åker gärna med i bussen.
  • Eva Allwin
    eva_allwin@yahoo.com
    Åker gärna med bussen
  • Gästanvändare
    anonymous@freija.se
    Jag åker gärna med i bussen ?
  • Jeanette Blomberg
    js_konsult@hotmail.com
    Åker gärna buss
  • Annika Averland
    annika.averland@revek.se
    Åker gärna buss 🙂
  • Anna Malvina Svennung
    annamalvina.svennung@prosalus.se
  • Elisabeth Ericson
    info@adamsberg.com
  • Jenny Närfors
    jenny@jknconsulting.se
  • Birgitta Wanatowski
    birgitta.wanatowski@gmail.com
  • Signhild Örnberg
    avi.signhild@gmail.com
    Jag är pesco-lakto-ovo-vegetarian. Jag åker gärna med bussen.
  • elisabeth sandström
    info@advokates.se
    Buss tack !
  • Annika Söderstedt
    annika.came@gmail.com
  • helena krön
    helena.kron@kronstradgard.se
    Ska bli kul!!! Och gott!
  • Ann-Christin Danuelsson
    Adv.acdanielsson@gmail.com
    Vill gärna åka med i bussen.
  • Sissel Ohlsson
    Norrtalje.lpg@hotmail.com
    Åker gärna med i bussen. Vegeterian. Äter ej kyckling. Allergier - nötter, soja.
  • Carina Lundberg
    C_lundberg@hotmail.com
  • Paula Bornsäter
    pbornsater@gmail.com
  • Annika Ismarker
    annika@ismarker.se
  • Laila Korpi
    0175.20200@telia.com
  • Frida Hermansson
    contact@fridahermansson.com
    Äter ej kött/fågel Hoppas ok! Mvh Frida
  • Maria Jansson
    info@foretagarservice.com
  • Anne-Marie Eriksén
    anne-marie.eriksen@hotmail.com
    Jag åker gärna med bussen
  • Carina Mattsson
    norrmalma@telia.com
Det kan ta några dagar innan vi prickar av din anmälan.
Du glömde väl inte att ange ditt namn och datumet för Freijaträffen när du betalade? Har du frågor om betalning för medlemsträffar, maila kassoren@freija.se.
Vill du lägga till eller ändra något i din anmälan maila till webmaster@freija.se.

Anmäl dig

Detta evenemang är fullbokat.

Scroll to Top