Julfest 2019 på Rånäs Slott

Datum/tid
onsdag 11 december 2019
18:00 - 22:00

Plats
Rånäs slott
Rånäs slott, Rånäs


Välkommen att njuta av ett smarrigt julbord tillsammans med andra Freijor på festliga och ståtliga Rånäs Slott onsdagen den 11 december då Freijas traditionsenliga julfest, denna gång med julbord, går av stapeln.

Det blir sista medlemsmötet för denna höst innan julen. Det blir också ett julklappslotteri enligt traditionellt mönster. Det fungerar så att alla som vill delta tar med sig en julklapp (värde ca 100 kr, min 50:- max 150:-) och får i utbyte en lott/nummer. Dessa lotter/nummer dras sedan under sedvanligt tjo och glam under kvällen och du får en ny klapp att ta med dig hem. Också ett kul sätt att lära känna Freijor och deras verksamhet. Den som inte tar med sig någon julklapp är inte heller med på lotteriet/julklappsbytandet.

Bussen avgår kl 17.15 från Norrtälje busstation mot Rånäs Slott, med ett stopp vid ICA i Rimbo för de som vill hoppa på bussen där. Väl framme i Rånäs startar vi kl 18.00 med glöggmingel utanför entrén till Rånäs Slott. Julbordet serveras kl 18.30 (vår sittning startar). Bussen avgår tillbaka mot Norrtälje busstation kl 22.00.

Anmälan görs på hemsidan senast 3/12 och är bindande.  Begränsat antal : 50.

Kostnad: 495 kr
Betalas till Freijas swish 123-389 38 80 eller bg 558-7282.
Ange i anmälan om du vill åka buss.

Anmälningar: 50 st


Avprickade Väntande
  • Madeleine Kelter
    Madde@kelter.se
    Vill åka med bussen.
  • Eva Thorell
    evathorell10@gmail.com
    Vill åka med bussen
  • Suss Granström
    info@granstromkommunikation.se
    Åker buss
  • Margaretha Lindbäck
    Margaretha@happyretreat.se
    Glutenfri kost och åker gärna buss
  • Linda Andersson
    linda7484@hotmail.com
  • Lotta Lundqvist
    Lotta@norrtalje.com
  • Lena Norrman
    Jilekonsult@gmail.com
  • Annika Ismarker
    Annika@ismarker.se
  • Marie Györi
    Marie@quadrata.se
    Jag åker gärna buss
  • Katarina Holmberg
    Katarina@norrteljemusteri.se
    Åker gärna med bussen.
  • Maria Sundberg
    maria@drmariasundberg.com
    Det här ska bli spännande!
  • Annika Averland
    annika.averland@revek.se
    Åker buss
  • Carina Fredlund
    carinafredlund@gmail.com
    Åker gärna med bussen från Rimbo!
  • Barbro Händel
    barbro.handel@gmail.com
    Jag vill åka buss från Norrtälje
  • Helen Sandberg
    helen@sandbergredo.se
    Jag åker gärna med bussen!
  • Carina Pålgård
    carina@palgard.se
    Åker gärna buss från Rimbo. Tål ej gluten o Laktos
  • Annelie Alegren
    annelie_alegren@yahoo.se
    Stiger gärna på bussen i Rimbo om det går.
  • Elin Pettersson
    Info@linneaslada.se
    Jag vill åka buss
  • Anneli Asplund
    Anneli@anneko.se
    Åker gärna buss
  • Eva Wilen-Olsson
    wilenolsson@hotmail.com
  • elisabeth sandström
    info@advokates.se
    Buss från Norrtälje, tack.
  • Birgitta Björling
    birgitta@bfbok.se
    Åker gärna buss 🙂
  • Anneli Kullman Eklund
    kontor.norrtalje@sportringen.se
  • Åsa Hall
    rallarbacken@hotmail.com
    Åker gärna med bussen tack!
  • Anna Eriksson Burman
    anna@synskarpan.se
    Åker buss från Norrtälje och hoppar gärna av vid Finsta på hemvägen.
  • Karin Carlander
    karin@flummer.se
    Åker gärna med i bussen
  • Tina Adolfsson
    info@6808.se
    Åker buss
  • Karin Beronius
    Karin@tartstugan.se
    Jag åker gärna buss
  • Yvonne Gozzi
    yvonne@nektarinen.se
    Åker gärna med från Rimbo.
  • Lena Lindström
    lena@jersogard.se
    Åker med bussen
  • Margaretha Westerberg
    margarethawesterberg@hotmail.com
    Vill åka buss
  • Agneta Schmiterlöw
    agneta@schmiterlow.se
  • Anki Belsander
    anki@belsander.se
  • Kerstin Samsioe
    info@samsioeinredning.se
    Åker buss!
  • Agneta Hammarberg
    livsauran@hotmail.com
    Åker bussen , glutenfritt
  • Eva Lindén
    eva.i.m@telia.com
    Önskar åka buss
  • Ann Sofie Nylin
    ann-sofie@vedakliniken.se
    Åker buss.
  • Birgitta Mossberg Sjöström
    bimos@hotmail.se
    Julbord Rånäs , vill gärna åka buss
  • Suzanne Leinborn
    skargardshastar@hotmail.com
    Åker buss, tack! 🥳
  • Carina Mattsson
    norrmalma@telia.com
    Åker gärna buss
  • Lotta Lennaárd
    lotta@maramonti.se
    Buss !
  • Boel Norman
    boel@norrtaljehalsocenter.se
    Åker buss
  • Signhild Örnberg
    avi.signhild@gmail.com
    Pesco - lakto - ovo- vegetarian. Åker buss.
  • Ann-Christin Danielsson
    adv.acdanielsso@gmail.com
    Åker gärna buss
  • Birgitta Wanatowski
    Birgitta.wanatowski@gmail.com
  • Tanja Dyredand
    tanja@stressaav.nu
    Jag åker gärna buss, men undrar om jag kan hoppa på buss i Edsbro om den ändå åker till Hallstavik. OBS har redan betalt in avgift via swish idag då Margaretha sa att det bara var ngra platser kvar 😀 Med vänlig hälsning, Tanja Dyredand (yoga/skrattyogalärare)
  • Eva Wallén
    gw-ew@hotmail.com
    Vegetarian
  • Therese Anjou
    birgitta@bfbok.se
  • Sandra Grann Wahlgren
  • Birgitta Porath
Det kan ta några dagar innan vi prickar av din anmälan.
Du glömde väl inte att ange ditt namn och datumet för Freijaträffen när du betalade? Har du frågor om betalning för medlemsträffar, maila kassoren@freija.se.
Vill du lägga till eller ändra något i din anmälan maila till webmaster@freija.se.

Anmäl dig

Detta evenemang är fullbokat.

Scroll to Top