Julavslutning i Hallstavik torsdag 26/11 2009

Välkommen till Hallstavik på Freijas traditionella julavslutning

Plats: Skäret – Hallstaviks järnhandel

Tid: 19.00, torsdagen 26 november 2009

Pris: 150 kr (betalas in i förväg till Freijas pg-konto 439 45 68-2)

För det får ni ett underhållande program med intressant saker som Hallsta-freijorna berättar om sig själva och sin verksamhet, trevligt sällskap och Annika Östermans gudomliga fisksoppa. Det blir lotterier med massor av fina priser och man kan också få sig ett glas vin till soppan för självkostnadspris.

  • Skäret – Hallstaviks järnhandel är ett litet varuhus på landet. Här finns järn, färg, smink, parfym, kvalitetskläder och skor. Vi har saker för fiske, hund, katt och häst mm. Vår specialitet är att scanna onda trötta fötter för eventuell hjälp med sulor och skor.
  • Boett – Med reflexer för djur och människor
  • Hälsokost Life
  • Sättra stålmekaniska
  • Hallstaviks bokhandel som har bjudit in författaren Erik Eriksson som kommer och berättar lite om sina böcker. Han kommer även berätta om Grisslehamn och resten av Roslagen från 1700-talet och framåt.
  • Pensionat Almerska villan – serverar oss fisksoppa.

Vi önskar er alla varmt välkomna till Hallstavik. Frågor om kvällen kan ställas till Carina på 0738-003325.

För er som kommer från Norrtälje gäller att ni träffas i Norrtälje hamn (bakom s/s Norrtelje) för vidare avfärd mot Hallstavik kl 18.15. Ni som bor längs vägen hämtas upp vid överenskommen plats. Kontaktperson för samåkning (om du blir försenad etc) – Lena Norrman via sms 070-692 83 63

Anmälan till: info@freija.se

Hittills anmälda är:

  1. Lena Norrman, Norrtälje – sms 070-692 83 63, jile@algonet.se.
  2. Anneli Kullman-Eklund, Norrtälje – 070-3703420, norrtalje@teamsportia.se
  3. Elisabeth Sandström, Norrtälje, info@advokates.se
  4. Suzanne Leinborn, Norrtälje, 073 714 14 94, skargardshastar@hotmail.com
  5. Anna-Lena Konradsson, Norrtälje, 070-370 34 30, redkonalk@telia.com
  6. Kicki Deak, Norrtälje, 070-7740718, kicki.deak@telia.com
  7. Ylva Wickham, Norrtälje, 070 – 519 95 12, ylva.wickham@telia.com
  8. Åsa Hall, Norrtälje, rallarbacken@hotmail.com
  9. Catharina Hansen-Lidholm, Norrtälje, 0708 72 38 47, cahali@telia.com
  10. Ann Sigrell, Norrtälje, 0706-391695, info@lajkit.se
  11. Birgitta Österlin, Norrtälje, 070-7354110, birgitta.osterlin@hotmail.com
  12. Mona Bohman, Rimbo, fambohman@telia.com – vill åka med från/till Norrtälje
  13. Lena Lindström, Jersö Gård (norr om Svanberga), 073-021 47 49, info@jersogard.se
    .
  14. Yvonne Gozzi, Rimbo, 070-374 25 80, yvonne@nektarinen.se
  15. Elisabeth Ericson, Rimbo, 070-752 28 48, info@adamsberg.com
  16. Carina Pålgård, Edsbro, 070-6218000, carina@palgard.se
  17. Monica Fröling, Norrby Hallstavik, 0708-297933, mail.rr@telia.com – samåker med Norrbyfreijorna.
  18. Osa Albinson, Norrby Hallstavik, 070 393 59 21, info@osas.org – kör Norrbyfreijorna
  19. Åsa Lundborg, Lindris, 0707-504663, asa_bjorklund49@hotmail.com – samåker med NorrbyFreijorna
  20. Helena Krön, Väddö, 0736551041, helena@kronstradgard.se
  21. Pernilla, Centrumblommor, Hallstavik
  22. Kerstin Samsioe, Älmsta, 070-788 68 60, info@samsioeinredning.se – kommer senare
  23. Eva Lindén, Väddö, 070-693 95 18, eva.i.m@telia.com – kommer senare
    .
  24. Carina Lundberg, Hallstavik, 0738-003325, c_lundberg@hotmail.com – arrangör
  25. Laila Korpi, Hallstavik, 070-607 66 94, 0175.20200@telia.com – medarrangör
  26. Daniela Arell, Hallstavik, 070-607 66 94, 0175.20200@telia.com – medarrangör
  27. Lisbeth Sundberg, Hallstavik, lisbeth@boett.com – medarrangör
  28. Åsa Lidberg, Hallstavik, hallstaviksbokhandel@telia.com – medarrangör
  29. Erik Eriksson, Grisslehamn, hallstaviksbokhandel@telia.com – föreläsare
  30. Annika Österman, Hallstavik, info@almerskavillan.se – medarrangör
  31. Karin Asplund, Hallstavik, 070-695 14 82, 773@lifeeurope.se – medarrangör
  1. Eva Englund, Vaxholm, 070-226 22 21, eva@formelett.se sjuk
  2. Ia Berggren, Skebobruk, 0739-67 46 69, ia.berggren@hotmail.com – sjuk
  3. Josefin Ekberg, Gräddö, 0709-701 901, josefin@magasinskargard.se – sjuk
  4. Sensen Gustafsson, Edebo, 070 382 63 11, mang_sen@yahoo.com – sjukt barn
  5. Annika Björklund, Skebobruk, 0733-79 50 35, annika@skeboherrgard.se – förhinder
Scroll to Top