Furusunds värdshus

Sommarfest på Furusunds Värdshus

Datum/tid
tisdag 1 september 2020
18:15 - 22:00

Plats
Furusunds värdshus
Furusunds strandväg 2, Furusund


2020 års sommarfest bli en “Välkommen tillbaka efter sommaren fest”  tisdagen den 1 september!

Vi åker till Freijan Malin Jönsson med personal på Furusundsvärdshus för en skärgårdsupplevelse med mingel och mat så som vi brukar på våra sommarfester.

Dessutom planerar vi för vinlotteri och annat skoj! Finns intresse blir det också ett sommarlotteri även i år och alla som vill får gärna skänka en present och passa på att marknadsföra sig.

Kostnad: 300 kronor. I det ingår bussen, maten samt ett glas måltidsdryck som vin, öl eller alkoholfritt alternativ. Sen kan du så klart köpa till mer dryck själv direkt på plats. Ange vid anmälan om du har allergier av något slag.

Freija har bokat en buss som kommer att avgå från Norrtälje busstation kl. 18.15 och vi vill att du anger om du vill åka med i bussen i din anmälan. Bussen går hemåt vid halv tio till tio-tiden. Du får gärna lägga till om du vill samåka, har plats i din bil etc och så varifrån du åker förstås, så dina medfreijor kan kontakta dig. Anmäl dig senast 21 augusti. Max antal 50 st.

Anmälningar: 33 st


Avprickade Väntande
  • Suss Granström
    Info@granstromkommunikation.se
    Åker gärna med i bussen! Gluten och laktos intolerant
  • Lotta Lennaárd
    lotta@maramonti.se
    Åker gärna med i bussen!
  • Åsa Nord
    rimboekeby@hotmail.com
    Jag åker bil från Rimbo, så om någon vill åka med så går det bra.
  • Helen Sandberg
    Helen@sandbergredo.se
    Åker buss tack!
  • Annika Averland
    annika.averland@revek.se
    Åker buss tack!
  • Therese Anjou
    Therese@anjouskapellmakeri.se
    Åhh va skoj 😊 Åker buss!
  • Linda Andersson
    linda7484@hotmail.com
  • Laila Korpi
    0175.20200@telia.com
    Åker buss från Norrtälje
  • Osa Albinson
    osa.albinson@gmail.com
    Åker buss från Norrtälje
  • Annika Ismarker
    annika@ismarker.se
  • Tina Adolfsson
    info@6808.se
    Buss
  • Elin Linnea pettersson
    Info@linneaslada.se
    Bokar in mig på bussresa
  • Carina Lundberg
    c_lundberg@hotmail.com
    Åker gärna buss från Norrtälje
  • Lotta Grahn
    lotta.grahn@mimer.org
    Åker buss!
  • Eva Karlsson
    eva@norrteljeresebyra.se
    Jag åker gärna buss från Norrtälje
  • Denise Keyser
    info@atmajala.com
    Jag åker gärna buss från Norrtälje
  • Maria Jansson
    info@foretagarservice.com
    Jag kan ta med en vinst till lotteriet. Åker gärna med i bussen från Norrtälje busstation.
  • Jenny Vesterlund
    jennysdagspa.jv@gmail.com
    Åker buss!
  • Eva Allwin
    jennysdagspa.jv@gmail.com
    Jenny V och Eva följer gärna med i bussen.
  • Cilla Wahlgren
    cilla.wahlgren@hotmail.com
    Fisk och skaldjurs allergi Åker gärna buss Tar med ett pris till sommarlotteri
  • Anna Eriksson
    anna.eriksson@norrteljebrenneri.se
    Åker gärna buss!
  • Suzanne Leinborn
    Skargardshastar@hotmail.com
    Trevligt 😀 Åker gärna buss från Norrtälje
  • Ageta Hammarberg
    livsauran@hotmail.com
    glutenfritt och laktosfri mat Åker buss!
  • Inga-Lill Andersson
    info@dinkonsultiroslagen.se
    Åker gärna med bussen.
  • Sandra Grann Wahlgren
    Info@grannkoket.se
    Allergi: hasselnötter
  • Marika Kyller
    info@hudkallan.se
  • Eva Linde'n
    eva.i.m@telia.com
    Åker gärna buss-tack!
  • Frida Hermansson
    Frida@formgiveriet.com
    Vad roligt! Samåker gärna med någon från Rånäs eller Rimbo. Äter ej kött/ fågel (fisk eller vegetariskt går bra)
  • Louise Angleryd
    louise.angleryd@lareko.se
    Åker gärna buss från nära Lännagården/Hysingsvik enl. ök.
  • Birgitta Björling
    birgitta@bfbok.se
  • Pia Anjou
    piaanjou@gmail.com
  • Janet Riben
    janet.riben@gmail.com
    Åker buss och glutenfri kost tack!
  • Anna Malvina Svennung
    anna.svennung@gmail.com
    Åker buss!
Det kan ta några dagar innan vi prickar av din anmälan.
Du glömde väl inte att ange ditt namn och datumet för Freijaträffen när du betalade? Har du frågor om betalning för medlemsträffar, maila kassoren@freija.se.
Vill du lägga till eller ändra något i din anmälan maila till webmaster@freija.se.

Anmäl dig

Anmälan är stängd för detta evenemang.

Scroll to Top