Tre mikroföreläsningar – Per-Erik, Rose och Nathalie

Datum/tid
tisdag 13 november 2018
19:00 - 21:00


Vi får lyssna till tre intressanta mikroföreläsningar:

Per-Erik Holmgren


“Do microfirms need business development?”
är titeln på en nyligen framlagd uppsats vid Stockholms universitet.
Per-Erik Holmgren från Roslagsmentorerna kommer till oss och presenterar slutsatserna från studien bakom denna uppsats.

 

Rose Tillberg Mattsson


I början av 60-talet köpte min farmor ett hotell!
Rose Tillberg Mattsson berättar om hur hon använde sin bakgrund som inspiration till romanen “Hotelldirektören“.
Roses farmor var ett barnhemsbarn från Södermalm i Stockholm och livet blev krokigt många gånger. Det är en berättelse som berör.

 

Nathalie Juhlén

.

Den tredje mikroföreläsningen håller Freijan
Nathalie Juhlén från Nathalie Store,
som berättar om vinterns mode och aktuella trender.

 

Kort sagt en toppenkväll som du inte får missa, eller hur? I det facila priset 100 kronor ingår en matig macka med kaffe eller te. Anmäl dig senast den 12 november!
Det kommer att finnas böcker från Rose och accessoarer från Nathalie till försäljning.

Anmälningar: 13 st


Avprickade Väntande
  • Anna Eriksson Burman
    anna@synskarpan.se
  • Åsa Hall
    rallarbacken@hotmail.com
  • Marie Györi
    marie@quadrata.se
  • Carina Fredlund
    carina@trauzionisvedesi.com
  • Kim Alge Pennström
    info@vandrarhemnorrtalje.se
    kommer även som Kim Kultur&Nöje AB 🙂
  • Lena Lindström
    lena@jersogard.se
  • Louise Angleryd
    louise.angleryd@lareko.se
  • Katarina Holmberg
    Katarina@norrteljemusteri.se
  • Malin Widerberg
    Malin.widerberg.31@ptj.se
  • Lotta Grahn
    freinetskolan@mimer.org
  • Lotta unosson
    Lotta@fritidsbyn.se
  • Birgitta Björling
    birgitta@bfbok.se
  • Nettan Göthlin
    nettangothlin70@gmail.com
Det kan ta några dagar innan vi prickar av din anmälan.
Du glömde väl inte att ange ditt namn och datumet för Freijaträffen när du betalade? Har du frågor om betalning för medlemsträffar, maila kassoren@freija.se.
Vill du lägga till eller ändra något i din anmälan maila till webmaster@freija.se.

Anmäl dig

Anmälan är stängd för detta evenemang.

Scroll to Top