Medlemsträff med specialvisning av Soltornet i Norrtälje

Datum/tid
måndag 20 maj 2019
18:00

Plats
Norrtälje Torn/Index visningslägenhet
Hamnplan 1, Norrtälje


Planerad utsikt från SoltornetÄr du nyfiken på hur det nya tornet i hamnen ser ut från insidan? Måndagen 20 maj kl 18:00 har du chansen att följa med Freija på en specialvisning av Soltornet då vi får information om bygget och en visning av huset inklusive den hänförande utsikten från översta våningen.

Vi samlas kl 18.00 vid Norrtälje Torn/Index visningslägenhet på flotten bakom s/s Norrtälje. Eftersom vi ska besöka en byggarbetsplats kommer vi att utrustas med skyddshjälmar och västar. Tänk på att ta på dig oömma, stadiga skor.

Efter visningen, som kommer ta drygt en timme, finns möjlighet för den som vill att fortsätta kvällen på någon trevlig restaurang i stan. Skriv gärna i anmälan om du kommer med ut och äter/dricker eller inte så vi vet hur många som fortsätter kvällen.

Antalet platser är begränsat till max 20 personer så först till kvarn gäller. Sista anmälningsdag: 16 maj.

Visningen kostar gratis och efterföljande del på lokal i Norrtälje betalar du själv på plats för vad du äter/dricker. Som vanligt är anmälningen bindande, vilket betyder att får du förhinder måste du avanmäla dig i god tid, detta för att vi ska få rimlig förvarning om hur många som kommer och eftersom antalet platser är begränsat så kan det ju också vara att någon annan Freija inte kan komma för att du ej avanmält dig om du ej kommer.

Anmälningar: 21 st


Avprickade Väntande
  • Åsa Dahlström
    asadahlstrom@dahlstromcompliance.com
    Hänger med ut efteråt
  • Katarina Holmberg
    Katarina@norrteljemusteri.se
    Kan tyvärr följa med efteråt.
  • Carina Fredlund
    carina@traduzionisvedesi.com
  • Helen Sandberg
    Helen@sandbergredo.se
  • Maria Sundberg
    Drmariasundberg@gmail.com
    Spännande vyer!
  • Annika Averland
    annika.averland@revek.se
  • Lotta Lundqvist
    lotta@norrtalje.com
  • Angelica Henriksson
    angelica@spanda.se
    Kommer endast på visningen, ser fram emot det 🙂
  • Margaretha Lindbäck
    margaretha@happyretreat.se
    Hänger gärna med ut och äter.
  • Susanne ytterberg
    susanne.ytterberg@gmail.com
    Jag följer med och äter
  • Margaretha Westerberg
    margarethawesterberg@hotmail.com
    Följer med efteråt
  • Lena Lindström
    lena@jersogard.se
    Följer med efteråt
  • Osa Albinson
    osa.albinson@gmail.com
    Följer med efteråt.
  • Sandra Grann Wahlgren
    info@grannkoket.se
  • Therese Anjou
    Therese@anjouskapellmakeri.se
  • Yvonne Gozzi
    yvonne@nektarinen.se
  • elisabeth sandström
    info@advokates.se
  • Annika Ismarker
    annika@ismarker.se
  • Carina Palgard
    carina@palgard.se
  • Annelie Alegren
    annelie_alegren@yahoo.se
  • Birgitta Björling
    birgitta@bfbok.se
Det kan ta några dagar innan vi prickar av din anmälan.
Du glömde väl inte att ange ditt namn och datumet för Freijaträffen när du betalade? Har du frågor om betalning för medlemsträffar, maila kassoren@freija.se.
Vill du lägga till eller ändra något i din anmälan maila till webmaster@freija.se.

Anmäl dig

Detta evenemang är fullbokat.

Scroll to Top