Besök på Norrtelje musteri

Datum/tid
tisdag 29 augusti 2017
18:30 - 21:30

Plats
Norrtelje musteri
Storsten, Norrtälje


På nyöppnade Norrtelje musteri får vi höra Freijan Katarina Holmberg berätta om sig och sin verksamhet och visa oss hur äpplen blir till must.

Freijan Denise Keyser står för kvällens måltid i form av en matig sallad med tillbehör, och till det dricker vi husets äppelmust, alternativt vin eller öl till Freijapris.

Gissa vad det blir till efterrätt?

Shopping i butiken till rabatterade priser har utlovats!

  • Bindande anmälan senast den 22 augusti
  • Pris 150 kronor
  • Max 30 deltagare (när det är fullt är det fullt, ingen idé att swisha då!)


“Norrtelje Musteri öppnade i slutet av februari i nya lokaler i Storsten, Norrtälje. Vi tillverkar kallpressad äppelmust på enbart svenska äpplen. Tillverkningen pågår året runt och under hösten finns möjlighet för privatpersoner att lämna in sina egna äpplen för mustning. I anslutning till musteriet finns en butik där vi, förutom vår egen must och sylt, säljer bland annat honung, choklad, svampboxar, rengöringsmedel, kläder och inredningsdetaljer.”

Anmälningar: 28 st


Avprickade Väntande
  • Kristina sagrén
    info@epsomsalt.se
    Would not miss it...
  • Anna-Karin Sörman
    info@advaks.se
  • Anna E Burman
    anna@synskarpan.se
  • Susanne Tagesson
    info@entredesign.se
  • Karin Sundin
    karin@sundinreklam.se
  • Ylva Wickham
    ylva.wickham@telia.com
  • Susann Granström
    sussgran@gmail.com
  • Louise Kryler
    louise@socialmediapartner.se
  • Lena Enggrön Söderlind
    lena.enggronsoderlind@lansforsakringar.se
    Hej, vi blir två stycken kan jag anmäla min kollega Linn Colliander också ?
  • Yvonne Gozzi
    yvonne@nektarinen.se
  • Karin Hammarberg
    karin@hammarbergs.se
  • elisabeth sandström
    info@advokates.se
  • Carina Mattsson
    norrmalma@telia.com
  • Linda Andersson
    linda7484@hotmail.com
  • Åsa Koppe
    asa.koppe@arkitektkopia.se
  • Eva Lindén
    eva.i.m@telia.com
  • Malin Widerberg
    malin.widerberg.31@ptj.se
  • Lena Lindström
    lena@jersogard.se
  • Suzanne Leinborn
    skargardshastar@hotmail.com
  • Elisabet Sjöö Pers
    elisabet.sjoo-pers@sallma.se
  • Elisabeth Ericson
    info@adamsberg.com
  • Laila Korpi
    0175.20200@telia.com
  • Osa Albinson
    info@osas.org
  • Linn Colliander
    lena.enggronsoderlind@lansforsakringar.se
    Kollega till Lena Enggrön Söderlind
  • Carina Fredlund
    carina@traduzionisvedesi.com
  • Åsa Hall
  • Karin Carlander
  • Agneta Schmiterlöw
Det kan ta några dagar innan vi prickar av din anmälan.
Du glömde väl inte att ange ditt namn och datumet för Freijaträffen när du betalade? Har du frågor om betalning för medlemsträffar, maila kassoren@freija.se.
Vill du lägga till eller ändra något i din anmälan maila till webmaster@freija.se.

Anmäl dig

Anmälan är stängd för detta evenemang.

Scroll to Top