Freijas 30-års jubileum

Datum/tid
fredag 7 september 2018 - lördag 8 september 2018
15:00 - 13:00

Plats
Hotell Havsbaden i Grisslehamn
Skatuddsvägen 18, Grisslehamn


Hotell Havsbaden i Grisslehamn,  På terassen,  maj 2018

Freijas 30-årsjubileum startar fredagen 7 september. Bussen som Freija fixar avgår från Norrtälje busstation kl 15:00 och om du vill bli upplockad längs vägen så ange det i anmälan.

Eftersom möjlighet till att sova över finns (du bokar rummet via Freija men betalar direkt på plats, pris 900 för del i dubbelrum, 1300 för enkelrum – inklusive frukost och spa) så behöver du ange om du ska åka med bussen tillbaka till Norrtälje på fredagkvällen.

När vi kommer fram med bussen så väntar en liten aktivitet för den som vill (ange i anmälan om du deltar) som startar 16:15 på hotellet. Skor som går att gå i behövs!

På kvällen väntar god middag (startar 19:30) och trevligt sällskap följt av hemresa med buss (till Norrtälje) eller bil för den som inte väljer att sova över på hotellet.

För den som stannar (eller kommer tillbaka) så blir det också en avkopplande aktivitet på lördag förmiddag (en idé kan vara att ta med dig en baddräkt) innan vi alla drar oss hemåt igen (en resa som vi själva får ordna genom samåkning etc).

Här kommer mer info:

Pris: 350 kronor per person (+ eventuellt rumspris för dem som vill övernatta som betalas direkt på hotellet. Freija sköter bokningen.)

Bindande anmälan senast den 15 augusti om vill sova över
Bindande anmälan senast den 31 augusti för festen

Bussen går från Norrtälje busstation kl 15:00 fredagen den 7 september. Den kan stanna och hämta upp folk på vägen om det inte handlar om omvägar – ange var du vill bli upplockad i anmälan.

Bra om du anmäler intresse av samåkning/erbjuder plats i bil.

Eftermiddagsaktiviteten startar kl 16.15 på hotellet. Skor som går att gå i behövs! Förmiddagsaktiviteten på lördag blir mer avkoppling än aktivitet.

Till middagen är det bra om du tar med dig din smarttelefon.

Läs mer om det nyrenoverade (öppnade 16 juli 2018) hotell Havsbaden »

Välkommen!

Anmälningar: 55 st


Avprickade Väntande
  • Carina Lundberg
    c_lundberg@hotmail.com
  • Ann-Christin Sundell
    info@kraftkallanihallstavik.se
  • Marie Györi
    marie@quadrata.se
  • Lena Norrman
    Jilekonsult@gmail.com
  • Suzanne Leinborn
    Skargardshastar@hotmail.com
  • Anne-Marie Eriksén
    anne-marie.eriksen@hotmail.com
  • Eva Karlsson
    Eva@norrteljeresebyra.se
    Jag har eget boende i G-hamn därför tar jag mig ut med egen bil.
  • Anna Eriksson Burman
    anna@synskarpan.se
  • Boel Norman
    boel@norrtaljehalsocenter.se
  • Sandra Grann Wahlgren
    Info@grannkoket.se
    Hasselnötter
  • Linda Andersson
    linda7484@hotmail.com
  • Inga-Lill Andersson
    info@dinkonsultiroslagen.se
  • Osa Albinson
    osa.albinson@gmail.com
  • Eva Lindén
    eva.i.m@telia.com
  • Agneta Hammarberg
    livsauran@hotmail.com
    gluten, lactos fri mat
  • Jessika Patek
    jessika@irisro.se
    Kan ej äta: gluten, havre, mejeri - inget, vitlök, lök, äpple, aprikos, paprika, chili, bönor, linser, kål - inga. Kryddning: jag kan äta salt, peppar, färsk ingefära, gröna örter.
  • josefin ekberg
    josefin@magasinskargard.se
  • susanne ytterberg
    susanne.ytterberg@gmail.com
    Gluten laktos och äter inte rött kött . Fisk och kyckling går bra.
  • Margaretha Lindbäck
    Margaretha@jamstallt.com
    Glutenfritt
  • Denise Keyser
    keyseryoga@hotmail.com
    Äter inte kött
  • Laila Korpi
    0175.20200@telia.com
  • Lena Enggrön
    Lena.enggronsoderlind@lansforsakringar.se
    Åker bil o sover över har plats i bilen för 2 till
  • Brittmari Jidstrand
    Brittmari.jidstrand@lansforsakringar.se
  • Suss Granström
    sussgran@gmail.com
    Laktosintolerant
  • Annika Averland
    annika.averland@revek.se
    Avvaktar beslut boendet. Ej vitlök
  • Helen Sandberg
    helen@sandbergredo.se
  • Louise Angleryd
    louise.angleryd@lareko.se
  • Margaretha Westerberg
    margarethawesterberg@hotmail.com
    Kommer till middagen.
  • Veronica Brishagen
    vbrishagen@gmail.com
  • Barbro Händel
    Barbro.handel@gmail.com
  • Inger Gustafsson
    bildbygget@gmail.com
  • Pernilla L Pierrou
    plp@arbetsprofilen.se
    Kommer till middagen
  • Susanne Wennbom
    susanne@arbetsprofilen.se
    Kommer till middagen
  • Jenny Vesterlund
    Jennyvesterlund.jv@gmail.com
  • Elin Pettersson
    Info@linneaslada.se
  • Therese Anjou
    Therese@anjouskapellmakeri.se
  • Karin Carlander
    karin@guldsmederna.se
  • elisabeth sandström
    info@advokates.se
  • Margareta Femtvik
    margareta.femtvik@apotekhjartat.se
  • Eva Lundqvist
    hagstagard8@gmail.com
  • Birgitta Mossberg Sjöström
    bimos@hotmail.se
  • Ann Sofie Nylin
    ansonylin@gmail.com
    Glutenfritt, inget kött.
  • Wilhelmina Erikssson
    wilhelmina@roslagslivab.se
  • Nettan Göthlin
    nettangothlin70@gmail.com
  • Jessica Sundman
    jess.sund@hotmail.com
    Vegan
  • Christina Sundman
    qvinns@outlook.com
  • Ewa Sellin
    kontakt@ecologicacare.se
  • Lena Lindström
    lena@jersogard.se
  • Åsa Hall
    rallarbacken@hotmail.com
    LCHF och "fuskveg" (Dvs äter fisk o skaldjur, ej kött el kyckling)
  • Lotta Lundqvist
    lotta@norrtalje.com
    vitlök
  • Birgitta Björling
    birgitta@bfbok.se
  • Elisabeth Johansson
    elisabeth@havspiren.se
  • Malin Widerberg
    malin.widerberg.31@ptj.se
  • Madeleine Kelter
    madde@kelter.se
  • Signhild Örnberg
    avi.signhild@gmail.com
    Äter inte kött men gärna fisk och skaldjur.
Det kan ta några dagar innan vi prickar av din anmälan.
Du glömde väl inte att ange ditt namn och datumet för Freijaträffen när du betalade? Har du frågor om betalning för medlemsträffar, maila kassoren@freija.se.
Vill du lägga till eller ändra något i din anmälan maila till webmaster@freija.se.

Anmäl dig

Anmälan är stängd för detta evenemang.

Scroll to Top